пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору схилімо голови перед невинно вбитими доньками та синами України. Нехай кожен із нас переосмислить історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця.


 

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Бездонна прірва горя та скорботи

Панує в Україні на цей час.

І всі мої думки, і сльози, і турботи

За тими, хто життя віддав за нас.

Всім серцем вірили вони у кращу долю,

За неї на Майдані полягли,

За українців і за їхню волю

Своє життя, не завагавшись, віддали!

День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції та Революції Гідності.

«Революція Гідності» - так назвуть згодом євро майдан – об’єднала весь український народ навколо високої мети, відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей.

Революція Гідності – це передусім, революція свідомості – переосмислення кожним своєї громадянської позиції, місця й ролі в житті. Спочатку була ейфорія. Потім – шок від першої смерті на Майдані, потім нові жертви, Небесна Сотня.

Вшануймо вічну пам’ять тих, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра, справедливості. У глибокій скорботі згадаємо тих, хто загинув за нашу Україну, хто зараз своїм життям виборює незалежність, цілісність на Сході нашої України, її мир і спокій, пом’янімо всіх героїв, що полягли під час Революції Гідності та війни на сході України. Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв у наших серцях.



вівторок, 19 листопада 2024 р.

Тематичний захід «День, що триває 1000 днів»

Війна! Порожні вулиці, сирени, укриття,
Вдягає ляльку поспіхом розгублене дитя. 
Вломились «визволителі» злодюгами у дім.
Поборемо, здолаємо!  Дамо вогню усім! 



Рівно 1000 днів Росія веде проти України повномасштабну війну. У 2014 році вона окупувала наш Крим. Потім її війська вдерлися на Донбас. А 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення, наступаючи на Київ одразу з трьох напрямків.

Війна торкнулася кожної родини. Хто відправив на війну сина, чоловіка чи батька і з нетерпінням їх чекає,  хто став волонтером і постачає  солдатам  усе необхідне, є їхнім зв’язком із мирним світом. Усе населення підтримує армію чим може та молиться за наших воїнів.

Дорогою ціною розплачується  наш  народ  за свободу. А ціною є  життя. Солдати гинуть. І кожна смерть страшна. Вони віддають своє життя за кожного з нас!



Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Але життя продовжується. І хоч зараз важко нам,  неспокійно в нашому домі, але вже не раз доведено, що наша дружня сім’я – український народ, здолає всі перешкоди.


понеділок, 4 листопада 2024 р.


 3 листопада 2024 року гурт «Бандерівець» Народного дому селища Перегінське (керівник Ярослав Люльчак) узяв участь у обласному фестивалі стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галечко, який відбувся в селі Пасічна (урочище Ростоки). У виконанні гурту прозвучали такі пісні:

1.     «Марш куреня «Бойків»» (повстанська пісня)

2.     «Там в урочищі «Глибокий»» (муз. В. Стецика, сл. В. Олійника)